Handlowy dom kultury

www.oswietleniedomowe.com.pl Haftowany ornat to podstawowa szata liturgiczna

Ostatnio miałam okazje spotkać się z pewnym spostrzeżeniem, a może nawet i porównaniem tradycyjnego, znanego nam z minionych lat domu kultury z współczesnym centrum handlowym. Choć na pierwszy rzut oka są to dwie zupełnie odrębne instytucje, to jednak w gruncie rzeczy mają one ze sobą wiele wspólnego.

Jak sięgniemy wspomnieniami do czasów, kiedy domy kultury stawały się centrum rozrywki i miejscem spotkań podczas wolnych wieczorów, a w szczególności weekendów, zdajemy sobie sprawę z tego, że centra handlowe są ich zamiennikiem.

Bowiem dlaczego akurat dzisiaj jedziemy do oddalonego od naszego domu sklepu, a nie do tego bliżej nas, bo właśnie tego dnia odbywa się tam nie tylko promocja, ale specjalna atrakcja. Nie ma znaczenia, jakiego typu, obecnie centra handlowe prześcigają się w pomysłach, jak zainteresować konsumenta. Największą popularnością cieszą się niewątpliwie akcje skierowane dla dzieci, nocne promocje, a także sportowe atrakcje. Poza tym wszystkie typowe święta, jak dzień dziecka, urodziny, dzień matki najchętniej spędzamy właśnie w sklepach.